Szürke és narancs elnevezésű projektünk 2021. januárjában, saját finanszírozásban indult. Ez alkalommal a zuglói Balázs parkban, csúszózsalus társasházban vásároltunk egy 48 négyzetméteres, első emeleti ingatlant.
A lakás eredeti alaprajzát optimálisnak tartottuk: úgy éreztük, a 48 négyzetméteres alapterületen remekül működik a két különnyíló szobából, kádas fürdőből, ablakos konyhából és praktikus kamrából álló elrendezés. Válaszfalak bontásával és áthelyezésével ezért ennél a projektnél nem kalkuláltunk.
Az alaprajzi átalakítást leszámítva azonban teljes felújításra készültünk, amelynek keretében újrahúzzuk az elektromos hálózatot és újraépítjük a gépészetet, kicseréljük a külső és belső nyílászárókat, mindenhová új burkolatot teszünk, kialakítjuk a konyhát és a fürdőszobát, végül pedig lefestjük és tapétázzuk a falakat.
A Balázs parki ingatlan birtokba vételét követő héten már elindult a felújítás.
Először eltávolítottuk az összes régi burkolatot és a több réteg tapétát. Kivettük a belső nyílászárókat. Kibontottuk a két szoba beépített szekrényeit, a konyhabútort és a fürdőszoba teljes berendezését. Az aljzatbeton egy részét is fel kellett törnünk, hogy megteremtsük az alapszerelések feltételeit. A gépészeti alapszerelés rekordidő alatt, január 3. hetére elkészült. Ennek keretében kicseréltük a lakás teljes víz- és csatornahálózatát. A fürdőszoba elrendezését változatlanul hagytuk, vagyis a kád, a mosdó és a vécé is a helyén maradt, bár ez utóbbi falba süllyesztett tartályt kapott.
A konyhában kiépítettük a mosogatógép, a mosogatótálca és a mosógép helyét. A régi tűzhelyet működtető gázvezetéket és gázmérőt megszüntettük, mivel a felújított konyha összes berendezését elektromos üzeműre terveztük. A távfűtött lakásban a legnehezebb feladat a radiátorok cseréje volt, mivel ehhez néhány órára a teljes épületet ellátó hőközpontot le kellett állíttatni. A következő szakaszban megvalósuló elektromos alapszerelés szintén a lakás egészét érintette. 32 amperre bővítettük az elektromos hálózatot, kicseréltük a kapcsolótáblát. Újrahúztuk a vezetékeket, és rengeteg új aljzatot építettünk ki.
A projekt rombolási szakasza után következett az építés.
A kibontott külső és belső nyílászárók helyére újakat építettünk be. A külső falba három rétegű üvegezéssel ellátott, redőnnyel és szúnyoghálóval felszerelt, műanyag tokos ablakok kerültek. A lépcsőház felől több ponton záródó, acélkerettel és acél merevítéssel megerősített, két kulccsal működő biztonsági ajtó védi a lakást. Az előszoba és a többi helyiség közé tömörfából készült, fehérre festett beltéri ajtókat építettünk be.
A két szobában a régi gardróbok helyén maradt falnyílásokat gipszkartonnal méretre igazítottuk, majd mindkettőbe új szekrényt telepítettünk. Ezután következett a hidegburkolás, amelynek keretében új kerámiapadlót és falicsempét kapott a fürdő, a konyha és az előszoba. Miközben a festők a falak festésén és tapétázásán dolgoztak, az elektromos és épületgépész szerelők elvégezték a lakás szerelvényezését. Az utolsó lépés a konyhaszekrény és a konyhai gépek, valamint a fürdőszobai mosdópult beépítése volt.
A korábbi lakásainknál már megszokott módon Szürke és narancs projektünk esetében is arra törekedtünk, hogy a lakás belseje összhangban álljon az egész épület, sőt a környék építészeti sajátosságaival és hangulatával.
A hatvanas években épült, lakótelepi jellegű társasház miliőjéhez az alapszínként használt szürkével, a terrazzo-hatású hidegburkolattal és a tölgy parkettát imitáló melegburkolattal igyekeztünk illeszkedni. A retró-hangulat megteremtéséért a narancssárga hangsúlyok, a geometrikus formák és a szőttes hatású részletek felelnek. A berendezési tárgyak kiválasztásakor pedig egy fiatalos, funkcionális és otthonos enteriőr létrehozása volt a célunk.